Підписатися на RSS

День Андрія Первозванного

Так уже заведено, що кожній зміні сонячного календаря відповідає якесь велике свято, яке відзначалось досить широко. День Андрі́я Первозванного — припадає на ніч і день13 грудня.

В БЗШ №7 вже традицією стало відзначати це молодіжне свято. З усіх свят річного календарного циклу цей день є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калитою та інші ворожіння.

Традиційні вечорниці на Андрія починаються з веселого молодечого дійства кусання калити. Дівчата і хлопці, ставши навпроти, співають пісні. Виходить веселий невимушений діалог із жартами.

Як пише Степан Килимник, калита, змащена медом – це жертва Богу-Предку їжа, як і мак та кутя. Мед – це солодощі життя, а разом і частка святого вогню-Сонця, бо з меду роблять віск – продукт неба й сонця. До калити хлопець їде на коцюбі , очищеної вогнем, тому саме на ній він доскакує до жертви Сонцю, щоб причаститися небесної величі і не дай Боже сміятися в цей час, знімуть із змагань. Хто не зміг вкусити калиту – того радісно змащують сажею, яка символізує вогонь, та водою – всеочищаючими символами.

Таким чином школярі знайомляться з українськими народними звичаями та обрядами, які виховують найкращі духовні та моральні якості людини.

Галерея "2017 Андрія"

Кiлькiсть переглядiв: 192

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.