Підписатися на RSS

Свято Українського козацтва. Посвячення в джури

Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. Споконвіку країна пишалася своїми козаками, які її любили, величали й захищали в усі часи.Указом Президента України14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці встановлено День Українського козацтва і День захисника України.

Знання історії рідної землі, шанування українських звичаїв і традицій – ось що єднає сьогодення і минувшину. Тож волелюбний і вірний, безстрашний дух козацтва палає в наших серцях. Козацтво – це українське минуле, сучасне і майбутнє. А найкращі козаки виховувалися з джур.

11 жовтня в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 імені Геннадія Воробйова відбулося свято посвячення учнів 5 класів у джури. Кожен клас – рій готувався до цього свята. Учні знайомилися з історичними сторінками життя Запорізької Січі, звичаями та традиціями козаків. Рій обрав собі назву та девіз, познайомився з заповідями козаків. Честь рою в козацьких змаганнях захищали 5 найкмітливіших і найспритніших хлопчиків. Випробування проходили в дев’ять етапів – стільки порогів було колись на Дніпрі. Вважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через пороги.

Школярі під час естафети продемонстрували свою спритність, кмітливість і силу. В запеклій боротьбі рої виборювали перемогу і не хотіли піддаватися одна одній. Перемогу виборов рій «Круті отамани» 5-Г класу. Юні джури показали, що вони гідні нащадки славного козацького роду, справжні помічники козаків.

Кiлькiсть переглядiв: 111

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.